Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 3868 razy

Najważniejsze zasady żywieniowe dla triatlonistów

Odpowiednie odżywianie się w przypadku triatlonistów to kwestia, która odgrywa kluczowe znaczenie. Jeśli będziesz sięgać po niewłaściwe produkty, tudzież nie będziesz zupełnie przestrzegać zasad zdrowej diety, z całą pewnością możesz pożegnać się nie tylko z sukcesami w tej dziedzinie, ale dodatkowo mogą pojawić się pewne problemy zdrowotne. Dlatego właśnie bardzo ważne jest, aby właściwie dobrać dietę do intensywności regularnych treningów.

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że triathlonista potrzebuje jedzenia nie tylko przed i po treningu, lecz nawet w trakcie zawodów! Również startując w różnego rodzaju eliminacjach, powinniśmy zaopatrzyć się np. w batony energetyczne czy też napoje izotoniczne, które dodają nam energii i motywacji. Warto pamiętać również o tym, aby na dwa dni przed wyścigiem jeść nieco większe wysoko węglowodanowe posiłki. Po duże ilości węglowodanów nie należy jednak sięgać na noc przed samymi zawodami. Zamiast tego warto sięgać po lekkostrawne posiłki, które zapewnią organizmowi składników odżywczych, a dodatkowo nie będą stanowić obciążenia dla żołądka.

Podobnie jak w przypadku treningów, tak i kwestii żywienia, triathlonista powinien stworzyć plan. Dzięki temu będziemy wiedzieć, kiedy i co mamy zjeść zarówno w trakcie treningów, jak również w okresie zawodów - przyzwyczajenia żywieniowe zmieniają się w tych okresach i warto mieć dobrze opracowaną strategię w tym przypadku.

Bardzo istotne jest zarówno to, abyśmy wiedzieli po jakie produkty sięgać, jak również to, jakich raczej powinniśmy unikać. Triathlon to dziedzina sportu opierająca się na wytrzymałości. Nie można pozwolić sobie na nazbyt restrykcyjną dietę, bowiem nasz organizm podczas wzmożonych treningów będzie potrzebował sporo składników odżywczych. Z drugiej strony jednak należy unikać produktów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na ciało, szczególnie przed ważnymi zawodami. Trzeba pamiętać, że jedzenie dla triathlonistów ma kluczowe znaczenie, dlatego też nie należy ignorować tej kwestii.

Po szczegółowe wskazówki dotyczące diety triatlonistów warto odwiedzić portal Triathlonowy.pl.Dodaj swój komentarz

żywienie

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login