Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 2273 razy

Filtry dla zdrowej wody

O tym, że czysta woda jest doskonałym elementem zdrowego odżywiania się wie chyba każdy. To właśnie woda najlepiej gasi pragnienie i jest niezbędna do życia. Problematyczne staje się tylko jakiej jest ona jakości.

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co jemy i pijemy. Wielu z nas, ci bardziej dociekliwsi, zdaje sobie sprawę z tego, że to co płynie w naszych kranach ze zdrowiem zbyt wiele wspólnego nie ma. Na szczęście istnieją takie sposoby uzdatniania wody, dzięki którym możemy cieszyć się nie  tylko czystszą wodą ale przede wszystkim zdrowszą.

Z pomocą przychodzą nam różnego typu filtry do wody, możemy wybrać rozwiązania dostosowane do naszych potrzeb. Na rynku możemy znaleźć filtry działające na zasadzie odwróconej osmozy, np: http://www.energia-prestige.pl/nowosc-systemy-uzdatniania-wody/filtry-odwroconej-osmozy. Filtry osmotyczne pozwalają usunąć zanieczyszczenia mniejsze niż jony, dzięki czemu w warunkach domowych możemy cieszyć się czystą wodą. Tego rodzaju filtry są doskonałym rozwiązaniem do uzdatniania naszej „kranówki”, wybierają je także niektórzy producenci wody butelkowanej.

Dla wymagających osób dostępne są także filtry osmotyczne wyposażone w komputerowe systemy sterujące, często są standardowym wyposażeniem nowoczesnych domów.
Bardzo często wybierane są też filtry mechaniczne, przykład: http://www.energia-prestige.pl/nowosc-systemy-uzdatniania-wody/filtry-mechaniczne, które pozwalają oczyścić wodę pitną ale także tą używaną w celach gospodarczych. Materiały filtracyjne pozwalają usunąć tzw. zanieczyszczenia koloidalne (muł, piasek). Taka filtracja często jest stosowana jako swego rodzaju „bariera ochronna” do innych urządzeń uzdatniających wodę np. zmiękczaczy czy odżelaziaczy.

Zmiękczacze sprawdzają się jako tzw, stacje uzdatniające wodę. W rejonach występowania wody twardej pozwalają uzyskać miękką wodę w całym budynku, są o tyle wygodne, że działają w zasadzie automatycznie, wymagają jedynie uzupełniania specjalnej soli potrzebnej go regeneracji.

Ponieważ często mówi się o szkodliwym wpływie zakwaszenia organizmu na zdrowie rośnie zainteresowanie filtrami pozwalającymi uzyskać wodę alkaliczną. Do tego celu służą jonizatory wody, działające niejako jako generatory aktywnego wodoru. Są dostosowane do warunków domowych, można je także podłączyć na stałe.

Mówiąc o uzdatnianiu wody można jeszcze nadmienić o odżelaziaczach i lampach bakteriobójczych. Lampy są stosowane na całym świecie i są uznawane za w pełni bezpieczne sposoby dezynfekcji wody, które nie wpływają też na cechy wody takie jak smak i zapach.

Jak widać istnieje wiele sposobów (nie wszystkie są tu wymienione) na to by uczynić wodę bardziej zdatną do picia a więc i zdrowszą. Pijmy więc na zdrowie.Dodaj swój komentarz
Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login