Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 2190 razy

Jakość gotowania to zdrowie

Dużo słyszy się ostatnio na temat zdrowego trybu życia. Jest on zalecany przez lekarzy i specjalistów w trosce o nasze zdrowie. Na rynku mamy dostępnych wiele produktów, które mogą ułatwić nam prowadzenie takiego stylu. Należy jednak samodzielnie przeanalizować zalety danego produktu niż ślepo wierzyć w to, co mówią nam sprzedawcy. Tylko wtedy będziemy zadowoleni z wybranego przez nas sprzętu. A co można powiedzieć na temat garnków do gotowania?

Okazuje się, że zdrowe odżywianie nie jest uwarunkowane tylko i wyłącznie od produktów spożywczych jakie kupujemy, ale także od garnków w jakich przyrządzamy potrawy. Każdy z nas, rzecz jasna, stara się kupić to co najlepsze, a co można powiedzieć o jakości naszych garnków? Może okazać się, że pozostawiają wiele do życzenia.

Jakie powinny być dobre garnki?

Odpowiednie garnki powinny być wykonane z nierdzewnej stali szlachetnej lub z ceramiki. Dlaczego? Dzięki temu będziemy mogli przyrządzać potrawy bez tłuszczu, czy soli! Ale to nie wszystko. Gotowe danie będzie zawierało wszystkie minerały i witaminy, a także smak i unikalny aromat, których potrawa nie zachowuje podczas gotowania w zwyczajnych garnkach. Ponadto, równomiernie się nagrzewa oraz długo trzyma ciepło. Dzięki temu jest zyskała także miano energooszczędnej. Patelnia pokryta powłoką ceramiczną jest bezpieczna dla zdrowia, nie zmienia smaku potraw oraz nie uczula. Nie ma mowy o wejściu w jakiekolwiek reakcje pomiędzy powłoką patelni a przyrządzaną potrawą. Patelnie ceramiczne w odróżnieniu od teflonowych są odporne na zadrapania, nie musimy się zatem martwić że szybko ulegną zniszczeniu. Czyszczenie patelni jest niezwykle proste, gdyż nie przywierają do niej smażone potrawy. Wystarczy przetrzeć ją delikatnie gąbeczką nasączoną płynem do mycia naczyń i gotowe. Takie patelnie odporne są też na bardzo wysokie temperatury, czyli powyżej 400 stopni oraz niskie, nawet do minus 20 stopni. Bardzo ważne by nie narażać jej na gwałtowne zmiany temperatur. Nie należy zatem rozgrzanej patelni zalewać zimną wodą.

Dobra jakość na lata

Dobrej jakości garnki ze stali nierdzewnej oraz patelnie ceramiczne można używać do gotowania na gazie, na kuchence elektrycznej oraz płytach indukcyjnych. Są ekologiczne i energooszczędne. Ale co najważniejsze, usprawniają życie w kuchni i pomagają przyrządzać zdrowe i smaczne potrawy. Ceny takich patelni oraz garnków są nieco wyższe niż tych tradycyjnych.  Jednak taki zakup robimy raz na całe życie, gdyż są praktycznie niezniszczalne! Koniecznie zastanów się nad zakupem dobrej jakości garnków.Dodaj swój komentarz

Zdrowy sposób żywienia

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login