Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 2119 razy

Grillowanie i zakup grilla

Każdy Polak lubi grillować. Wiosną i latem, jeśli tylko pogoda dopisuje, grillujemy gdzie się tylko da: na łące, w ogrodzie, nad rzeką, a nawet na balkonach. Mówi się, że grill przywędrował do nas razem z demokracją. Kiedyś rozpalaliśmy ogniska, które teraz spotyka się coraz rzadziej. Dlaczego tak bardzo pokochaliśmy grillowanie i jaki sprzęt wybrać, żeby było ono przyjemnością? Poniżej odpowiemy na te i inne pytania.

Co jest fajnego w grillowaniu?

Grill to dobry pretekst do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jest to też powód do wyjazdu za miasto, aby odpocząć na łonie natury i zjeść coś dobrego na świeżym powietrzu. Co prawda są i tacy, którzy grillowanie pokochali do tego stopnia, że chcą grillować także na balkonach, ale praktyka ta jest negatywnie przyjmowana przez spółdzielnie i sąsiadów. Zatem jeśli nie masz swojego ogrodu, a lubisz grillować, to lepiej rozpal ruszt na łące. Dobrym rozwiązaniem może być również grill elektryczny, z którego można korzystać w domu. Dodatkowo z grillem łączy się ketchup, musztarda i lubiane przez Polaków piwo. To właśnie w sezonie grillowym spożywamy ich najwięcej.

Ceny grilla

Przed zakupem grilla warto przygotować swój portfel na ten wydatek. Na rynku znajdziemy grille już za kilkanaście złotych, ale zazwyczaj nie posłużą one zbyt długo. Najdroższe grille kosztują nawet po kilkaset złotych. Zatem rozpiętość cenowa jest dość duża. Dzięki temu każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Przy zakupie grilla warto zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny. Jeśli będziemy z nim podróżować: jeździć na pikniki i wczasy, to powinien być poręczny i łatwy do przewiezienia. Wówczas duże grille się nie sprawdzą. Natomiast, jeśli będziemy z niego korzystać tylko we własnym ogrodzie, to lepiej wybrać większy i wygodniejszy model, który posłuży nam przez lata. Duży ruszt zapewni nam również możliwość grillowania większej ilości jedzenia, dzięki czemu spokojnie będziemy mogli zorganizować „garden party” na dużą liczę osób.

Rodzaje grilli

Rozróżniając grille, należy wziąć pod uwagę rodzaj energii, dzięki której są rozpalane. Tak też wyróżniamy grille: węglowe, elektryczne i gazowe.

Grill węglowy

Jest najbardziej popularnym rodzajem grilla. Są też tacy, którzy bez zapachu palonego węgla nie wyobrażają sobie grillowania. W takim grillu na palenisko wysypujemy drzewo, węgiel drzewny lub brykiet i rozpalamy (najczęściej przy pomocy rozpałki, która nie do końca jest zdrowa). Dlatego też lepiej pozostać przy zapałkach i kawałku gazety. Nad paleniskiem zamocowany jest ruszt służący do układania potraw. Grille tego typu najlepiej sprawdzają się na dużych, otwartych powierzchniach (w ogrodach, na łąkach). Wśród nich znajdziemy najtańsze modele. Niestety takie grille ciężko się czyści i aby je przechować dobrze mieć od tego specjalne miejsce (np. w piwnicy) w domu będzie ciężko poradzić sobie ze schowaniem grilla węglowego.

Grill elektryczny

Jest mniej popularny niż powyżej opisany, ale sprawdza się równie dobrze. Jego podstawową zaletą jest to, że może być używany również wewnątrz pomieszczeń. Zatem grillować możemy cały rok, nawet podczas brzydkiej pogody. Potrawy na nim przyrządzone są bardzo zdrowe i równie dobre jak z grilla węglowego. Grill elektryczny łatwo się czyści i przechowuje, a możemy go kupić za pośrednictwem sklepu internetowego firmy Mango.

Grill gazowy

Jest najmniej popularny, chociaż bardzo dobrze nadaje się do grillowania różnego rodzaju dań. Grill ten może być używany w domu.

Artykuł opublikowany przez Partnera serwisu.Dodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login