Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 2379 razy

Folie termokurczliwe kiedy najlepiej je stosować?

Folia termokurczliwa to wysokiej jakości folia stosowana do owijania produktów przez maszyny pakujące termicznie obkurczające. Polecana jest do towarów przemysłowych i spożywczych, ale swoje zastosowanie znajduje również w dziale zabawkarskim, papierniczym, poligraficznym i logistyce. Odznacza się ona dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, mimo że jest bardzo cienka. Odporność na rozrywanie nie koliduje z jej doskonałą zgrzewalnością i bardzo dobrą kurczliwością w niskich temperaturach. Folia termokurczliwa jest wysoce przezroczysta, co podnosi estetyczny wygląd pakowanych produktów. Większość produkowanych folii jest nietoksyczna, dzięki czemu nadaje się po zużyciu do recyklingu.

Popularnym zastosowaniem folii termokurczliwej - dostępnej m.in. w ofercie firmy Techno - jest pakowanie pojedynczych przedmiotów. Jest to ważny element używania tego typu folii, jednak nie jedyny. Stosuje się ją również do budowy łodzi, a dokładnie niektórych elementów konstrukcyjnych, które pełnią funkcje osłony. Trudno również wyobrazić sobie funkcjonowanie różnych magazynów czy centrów dystrybucji bez materiałów umożliwiających łatwe i szybkie pakowanie. Najważniejszym materiałem tego rodzaju, chociaż nie jedynym, jest folia termokurczliwa, którą stosuje się przy zabezpieczaniu zarówno większych, jak i mniejszych ładunków. Jest ona również często wykorzystywana do zabezpieczania etykiet, które mogą paść ofiarą nieuczciwej manipulacji. Mniej popularne jest stosowanie folii do łączenia dwóch pakietów w jedną całość. 

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów folii termokurczliwych, które można wykorzystać do własnej działalności.


Zanim jednak wybierzemy konkretny materiał do pakowania, powinniśmy zastanowić się co będzie pakowane. W przypadku folii termokurczliwej należy ustalić, czy produkt ten będzie jadalny oraz czy produkty te mogą być spakowane po kilka sztuk razem. Innymi elementami, na które należy zwrócić uwagę zanim folia termokurczliwa zostanie wybrana, to fakt czy przedmiot ma ostre krawędzie oraz czy będzie przechowywany w zamkniętych pomieszczeniach.

Dwa najczęściej wybierane rodzaje folii termokurczliwej stosowanej do owijania przedmiotów to na chwilę obecną PVC i folia poliolefinowa. Obydwie są dostępne w ofercie firmy Techno, która zajmuje się zarówno dostarczaniem opakowań foliowych, jak i urządzeń pakujących wysokiej klasy.
Folia PVC to wysokiej jakości folia termokurczliwa, produkowana na bazie polichlorku winylu. Jest najczęściej wybierana, tania i łatwo dostępna. Jednak ze względu na swój skład chemiczny nie może być wykorzystywana do pakowania żywności.
Folia poliolefinowa nadaje się do pakowania zarówno produktów przemysłowych jak i spożywczych. Cieszy się coraz większą popularnością i jest stosowana równie często co folia PVC. Jest to folia bezpieczna dla zdrowia i przyjazna dla środowiska naturalnego.
Każda z tych folii ma swoje zalety, które warto poznać zanim dokonamy ostatecznego wyboru.

Folie termokurczliwe to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o szczelne i sztywne pakowanie produktów, takich jak butelki, puszki, materiały z tworzyw, drewna czy metalu. Dzięki niej można łączyć pojedyncze towary w zgrzewki. Folia po obkurczeniu przylega ciasno do opakowania, przez co nie trzeba używać dodatkowych form pakowania, tj. kartony czy strecze. Zabezpiecza ona również przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Artykuł opublikowany przez Partnera serwisu.Dodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login