Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 4606 razy

Aromatyczny poranekCo do kawy mielonej i jej sposobów przechowywania krąży po świecie jeden zasadniczy i dość szkodliwy mit, iż powinniśmy przechowywać ją w lodówce. Otóż nie - kawa w niskich temperaturach traci swój aromat, a poza tym zachowuje się jak sucha gąbka wrzucona do wanny pełnej wody - błyskawicznie chłonie wszelkie zapachy. To naraża nas na poranną filiżankę naparu z delikatnym posmakiem kiełbasy lub ryby wędzonej, a tego lepiej unikać.

  1. Jak przechowywać kawę?
  2. Ziarnista czy mielona?
  3. Ciesz się smakiem

Jak przechowywać kawę?

Dobrym sposobem przechowywania jest pozostawienie jej w opakowaniu, w którym została zakupiona. Nie przepuszczają one światła, są neutralne zapachowo i coraz częściej wyposażone w małe zaworki, pozwalające kawie „oddychać". Można je oczywiście włożyć do metalowej puszki lub szklanego pojemnika, dodatkowo spinając klipsem lub plastikowym spinaczem biurowym. Kawa mielona wsypana bezpośrednio do puszki może zmieniać smak. Warto też mieć na uwadze, że pojemniki wielokrotnego użytku mogą przejmować część zapachów z poprzednich kaw, stąd wyżej wymieniony pomysł z trzymaniem w nich kaw zmielonych i ziarnistych w oryginalnym opakowaniu. Ogólnie rzecz biorąc, zbyt częsty kontakt kawy z powietrzem oraz długotrwałe jej przechowywanie nie są korzystne. Najlepiej kupować niewielkie opakowania, które jesteśmy w stanie spożytkować w ciągu dwóch, trzech tygodni od daty zakupu.

Ziarnista czy mielona?

Kawa ziarnista ma z kolei swoje, nieco odmienne, wymagania. Warto kupować ją w niewielkich ilościach, takich w sam raz na przyjęcie gości, czy na kilka kubków porannego lub wieczornego naparu. Można ją przechowywać bez obawy w pojemnikach ceramicznych. Jeśli decydujemy się na pojemniki szklane, co nie jest najlepszym rozwiązaniem, musimy pamiętać o tym, żeby trzymać je w zamkniętych szafkach, ograniczając kontakt ze światłem do minimum. Kawę najlepiej mielić tuż przed samym przyrządzeniem napoju. To zagwarantuje nam, że jej aromat wypełni naszą przestrzeń i będzie wspaniałym uzupełnieniem zwykłego śniadania czy popołudniowego spotkania z przyjaciółmi.

Ciesz się smakiem

Można także skorzystać z dostępnych na rynku pojemników próżniowych, w których przechowuje się zarówno kawę mieloną, jak i ziarnistą. Jest to nieco droższe, ale bardzo efektywne rozwiązanie; niestety jest ono także nieco mniej ekologiczne, gdyż pojemniki te są często wykonane z plastiku.

Odpowiednie, fabryczne opakowanie, szczelny pojemnik, do którego je włożymy, chronienie kawy mielonej oraz ziarnistej przed światłem, nagrzewaniem i nagłymi zmianami temperatur, mielenie ziaren tuż przed samym podaniem oraz kupowanie jej w niewielkich ilościach, które jesteśmy w stanie zużyć w szybkim czasie, powinny dać nam pełną satysfakcję z konsumpcji tego jakże bogatego w aromaty oraz dobroczynnego napoju.

Na zdrowie!

Informacja prasowa.

 

 Dodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login