Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 1544 razy

Dieta OXY - z czym się to je?

Dieta OXY jest nową dietą proteinowa, która ma stanowić alternatywę dla kontrowersyjnej diety Dukana. Rankingi pokazują, że to najbardziej popularna ostatnio dieta odchudzająca w Polsce. Na czym dokładnie polega i czy warto ją stosować  oraz, co ważne, czy  jest bezpieczna dla naszego zdrowia?

Dieta znad wisły

OXY została opracowana przez polską dietetyczkę, Patrycję Mazur. Jak twierdzi sama jej pomysłodawczyni, ta dieta zalecana jest osobom pragnącym zgubić zbędne kilogramy, nie narażając przy tym swojego zdrowia.

Dieta OXY to jadłospis o obniżonej kaloryczności, który charakteryzuje zwiększona zawartość białka. Ze względu na znaczącą ilość antyoksydantów, określana jest również jako dieta oczyszczająca. W swoim założeniu ma stanowić alternatywę dla popularnej niegdyś diety Dukana, która jednak okazała się niebezpieczna dla zdrowia, ze względu na zaburzenia, jakie powodowała w organizmie. Uszkadzała wątrobę oraz nerki, zakwaszała organizm, sprawiała, że odczuwaliśmy zmęczenie, a także prowadziła do osteoporozy i efektu jo-jo.

Bezpieczna alternatywa

OXY, ze względu na krótki okres jej stosowania, ma być nieszkodliwa dla naszego organizmu. Ale to nie wszystko. Jest to dieta zbilansowana, która bazuje na założeniach Instytutu Żywności i Żywienia. Do diety włączono nie tylko białka pochodzenia zwierzęcego, ale także białka roślinne. Co więcej, stanowią one podstawę naszego menu tylko przez 2 tygodnie. Dietę dostosowuje się do potrzeb konkretnej osoby. Uwzględniamy płeć, wzrost, masę ciała i wiek oraz aktywność fizyczną, jeżeli taką wykonujemy

Zasady diety są dość proste. Składają się na nią cztery etapy oraz tzw. faza wyjścia z diety. Istotnym elementem jest tutaj tak zwany OXY Shake, który pojawia się w drugim i trzecim etapie diety. To połączenie kefiru, żurawiny oraz otrębów owsianych, którego zadaniem jest neutralizacja skutków ubocznych diety proteinowej poprzez oczyszczanie dróg moczowych oraz usunięcie toksyn z organizmu.

Etapy diety OXY

Pierwszy etap – „DETOX”, powinien oczyścić nasze ciało z toksyn i przygotować je do odchudzania. Jego podstawą są oczyszczające koktajle, które mają za zadanie korzystnie wpłynąć na stan naszych włosów, skóry i paznokci oraz przygotować organizm do odchudzania.

Etap drugi - „FAT BURNING”, charakteryzuje się, jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie diety, szybkim spalaniem tkanki tłuszczowej poprzez intensywną stymulację metabolizmu. Posiłki bazują głównie na białku zwierzęcym. Tutaj pojawia się wcześniej wspomniany OXY Shake.

Trzeci etap to „STEP”. W tym momencie do diety dodajemy białko pochodzenia roślinnego. W menu w dalszym ciągu występuje OXY Shake. Na tym etapie masa naszego ciała powinna nadal spadać.

Etap czwarty – „BALANCE”, ma za zadanie utrwalić efekty diety. Do jadłospisu wprowadzamy kolejne produkty. Białka, węglowodany i tłuszcze odpowiadają standardom zalecanym przez Instytutu Żywności i Żywienia.

Ostatnia faza, czyli „STABILIZACJA” wyprowadza nas z diety i pozwala powrócić do „normalnego odżywiania”, ale w taki sposób, by uniknąć efektu jo-jo.

Krótko, ale intensywnie

Ciekawostką może być, że twórcy OXY pierwszy jej etap określili jako "turbo spalanie tłuszczu". Tymczasem dietetycy zwrócili uwagę, że w pierwszym miesiącu stosowania diety przede wszystkim spalamy glikogen, nie tłuszcz. To może wprowadzić w błąd osoby, które chcą szybko schudnąć. Chociaż w porównaniu z dietą Dukana, dieta OXY wydaje się być zdrowsza, pamiętajmy, że doktor Dukan stracił prawo wykonywania zawodu lekarza, co może powinno być ostrzeżeniem dla wszystkich wielbicielek diet białkowych. Dieta-cud, która jest marzeniem wielu z nas, niestety nie istnieje. Jeśli naszym celem jest bezpieczna utrata wagi, powinnyśmy zacząć zdrowiej się odżywiać, jeść regularnie - częściej, ale w mniejszych ilościach, pić dużo wody, ograniczyć słodycze, tłuszcze oraz ćwiczyć. Wówczas efekt mamy gwarantowany.

Artykuł powstał przy współpracy z CityFit.pl



Dodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login