Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 1740 razy

Filiżanka herbaty Loyd – sposób na dobre spędzenie czasu

Każdy zna słynny angielski zwyczaj „five o`clock”, zapoczątkowany jeszcze przez brytyjską królową Wiktorię. Chociaż Anglicy stopniowo zaprzestają jego kultywowania, natomiast w wielu krajach Europy ludzie chętnie spotykają się o każdej porze, na gruncie towarzyskim, przy filiżance dobrej herbaty.

Co to znaczy dobra herbata?

Herbatę otrzymuje się z liści i pąków roślin należących do grupy Camellia. W zależności od warunków dojrzewania, sposobu zbierania i obróbki, ten sam gatunek herbaty może różnić się smakiem i aromatem. Krzewy uprawiane w chłodniejszych warunkach klimatycznych dojrzewają dłużej, w wyniku czego posiadają mocniejszy aromat. Dobra herbata zbierana jest ręcznie (zrywane są tylko jej szczytowe pączki z dwoma listkami) z najcenniejszych gatunków tej rośliny. Najsłynniejsze plantacje znajdują się na Cejlonie, w górach Asam, Yunnan i Fukien, Uji, Darjeling i Madras.

 

Rodzaje herbat

Na rynku można spotkać wiele rodzajów herbaty – czarną, zieloną, żółtą, czerwoną, białą, ulung, aromatyzowaną, ziołowe i owocowe. Różnią się one nie tylko barwą, smakiem i aromatem, ale również właściwościami. Herbata ulung powstaje w wyniku krótkiej fermentacji liści i suszenia. Czarna, najbardziej popularna, otrzymywana jest przez kilkugodzinne fermentowanie liści i suszenie. Zielona powstaje tylko przez suszenie, a jeżeli liście zbiera się ręcznie wczesną wiosną, otrzymuje się herbatę białą. Gdy liście te poddamy procesowi fermentacji, powstaje z kolei herbata żółta. Odmianę czerwoną uzyskuje się w wyniku długiego procesu fermentacji. Herbatki ziołowe i owocowe przygotowuje się ze specjalnie dobranych gatunków ziół i owoców, mających określone własności lecznicze. Firma Loyd oferuje szeroką gamę napojów o różnych smakach i przeznaczeniu, np. herbata na przeziębienie, czy też zielona LOYD, której korzenie sięgają VII wieku p.n.e.

 

Właściwości herbaty

Herbata zawiera teinę, dzięki której działa pobudzająco na organizm człowieka, podobnie, jak kawa. Ma jednak przewagę nad tą ostatnią, ponieważ nie oddziałuje negatywnie na serce i układ krążenia (jak kofeina). Zawiera również teofilinę, teobrominę, sole mineralne, zasady purynowe, witaminy K i B2, garbniki, flawonoidy oraz olejek eteryczny. Herbata obniża poziom cholesterolu we krwi, neutralizuje wolne rodniki, wykazuje działanie przeciwzapalne, wzmacniające, odchudzające i oczyszczające, kojące i przeciwbakteryjne, a nawet przeciwnowotworowe.

 

Zalety picia herbaty

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że walory smakowe i zapachowe napoju zapewniają dobre samopoczucie. Przy herbacie można spotkać się ze znajomymi i miło spędzić z nimi czas. Spotkanie takie nie wymaga specjalnego, eleganckiego stroju i pozwala na swobodniejsze zachowanie. Nie trzeba martwić się o upominki ani wyszukany poczęstunek – wystarczy paczka ciasteczek lub kawałek ciasta. Niezobowiązujące spotkania przy filiżance dobrej herbaty mogą odbywać się również „na mieście” w herbaciarni, w dogodnym dla wszystkich momencie. Są bardzo często wybieraną formą spędzania wolnego czasu.

Nie masz pomysłu na samotne spędzenie wolnego wieczoru? Spróbuj filiżanki aromatycznej herbaty, degustowanej przy lekturze ulubionej książki!

Informacja prasowa.Dodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login