Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 1269 razy

Kawa z mlekiem a nietoletancja laktozy – czym zastąpić mleko?

kawa

Niewiele osób wyobraża sobie rozpoczęcie dnia bez porannej kawy. Ten cudowny napój jednocześnie rozgrzewa i pobudza, przygotowując nas na nadchodzące wyzwania. Gorzki smak kawy idealnie łagodzi odrobina mleka. Niestety, aż 75% Polaków, ma problemy z tolerancją laktozy. Co zrobić, aby nie ponosić przykrych konsekwencji porannej przyjemności?

Laktoza, to cukier występujący w krowim mleku. Zdolność do jego trawienia zanika u większości ludzi wraz z wiekiem. Stąd potem występujące po jego spożyciu dolegliwości żołądkowe takie jak wzdęcia, bóle brzucha, biegunki czy nadmierne wydzielanie się gazów. Czy istnieje sposób na to, aby nie wyrzekać się porannej przyjemności picia kawy z mlekiem, bez konieczności zmagania się z tymi objawami?

Napoje mleczne z roślin

Coraz większą popularność w naszym kraju zdobywają mleka roślinne, czyli napoje produkowane z orzechów albo nasion. Najpopularniejsze są napoje z ryżu, soi, orzechów kokosowych czy migdałów. Są one lżejsze i o wiele lepiej tolerowane przez nasz organizm niż mleko krowie. Zyskują wielu zwolenników, zwłaszcza wśród osób praktykujących wegetariańską czy wegańską dietę, gdyż do ich produkcji nie używa się żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Często ich producenci dodatkowo wzbogacają ich składy dodatkowymi witaminami i mikroelementami, co podnosi walory odżywcze codziennej kawy pitej wraz z tymi napojami.
Jednak napoje roślinne są znacznie droższe i trudniej dostępne niż tradycyjne mleko od krowy. Wprowadzenie ich do swojej diety, nastręcza też wielu trudności, zwłaszcza w miejscu pracy, gdzie najczęściej dostępne jest tylko mleko od krowy. Tak samo w kawiarniach – chociaż coraz częściej spotykamy możliwość zamówienia napoju z mlekiem roślinnym, nie jest ono wszędzie dostępne. Dodatkowo, jeżeli zamówimy kawę z bitą śmietaną i tak będziemy musieli strawić laktozę w niej zawartą.

Suplementacja brakującego enzymu

W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest poszukanie w aptekach preparatów z laktazą. Jest to enzym wspomagający trawienie laktozy. Właśnie ten, którego produkcja zanika u dorosłych osób, skutkując nietolerancją. Z powodzeniem można uzupełniać jego niedobory w organizmie, suplementując się preparatami z laktazą. To wygodne rozwiązanie, pozwoli nam cieszyć się ulubioną kawą z mlekiem, bez konieczności myślenia o roślinnych zamiennikach i zwracania szczegółowej uwagi na to co jemy. Wystarczy jedna tabletka, przyjmowana przed posiłkiem, aby rozwiązać nasze problemy.
Nie musisz rezygnować z ulubionej kawy z mlekiem. Obecnie na rynku jest dostępne wiele rozwiązań, które pozwolą ci poradzić sobie z problemami pokarmowymi. Zarówno mleka roślinne jak i preparaty z laktazą, zdobywają coraz większa popularność. Nie musisz zmieniać całej diety – wystarczy jedna tabletka.

Artykuł partneraDodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login