Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 1571 razy

TOP 4 pomysłów na znakomitą pizzę

Najlepszą pizzę na świecie zjesz w Neapolu! Pizza jest jednak znana na całym świecie, ale nie wszędzie przyrządza się ją tak samo. Przekonali się o tym m.in. uczestnicy „Masterchefa”, a wśród nich Beata Śniechowska. Pizza może być na kruchym lub puszystym cieście, okrągła lub kwadratowa, wytrawna lub słodka. Różne są też dodatki – sery, wędlina, warzywa, zioła, owoce, sos na bazie pomidorów lub koncentratu pomidorowego Pudliszki, Łowicz lub innego. Zobacz TOP 4 pomysły na wyśmienitą pizzę!

Klasyczna pizza neapolitańska to podstawa włoskiej kuchni. Zjemy ją zarówno w eleganckiej restauracji, jak i barze, na ulicy lub z food trucka. Często próbujemy przygotować ją sami, z ulubionymi dodatkami, mając nadzieję, że dorównamy włoskim mistrzom pizzaiolo. Warto mieć w lodówce koncentrat pomidorowy Pudliszki i próbować – poniżej kilka inspiracji! Może uda Wam się upiec pizzę, której nie powstydziłaby się nawet Beata Śniechowska!

Klasyczna pizza margherita

Przyjmuje się, że pizza margherita narodziła się w 1889 roku w Neapolu, w cieniu. Klasyczną margheritę przyrządza się z sosem pomidorowym, mozarellą i świeżą bazylią – trzy składniki w barwach narodowej flagi. To klasyczna margherita, symbol Włoch. Taką pizzę upieczono na cześć pary królewskiej, Królowej Małgorzaty Sabaudzkiej i Króla Umberta I.

Dziś często przygotowujemy taką pizzę w domu – przydaje nam się do tego także koncentrat pomidorowy Pudliszki lub inny. Ta najprostsza wersja ma wielu zwolenników! Każdy początkujący kucharz powinien umieć przygotować wyśmienitą margheritę, aby nauczyć się gotować jak Ania Starmach czy Beata Śniechowska.

Pizza marinara, czyli placek marynarza

Jednym z najstarszych rodzajów pizzy włoskiej jest także Marinara. Wśród składników znajdziemy przede wszystkim świeże i dojrzałe pomidory, czosnek, oregano i oliwę z oliwek. Był to podstawowy posiłek marynarzy i rybaków, którzy wracali do portu. Była tania, ale smaczna i pożywna. Do dziś można ją zamówić w pizzeriach na wybrzeżu. Zwykle – zgodnie z nazwą – serwuje się ją dodatkowo z rybą lub owocami morza, m.in. małżami.

Pizza sycylijska, czyli sfincione

Inną odmianą jest zaś tradycyjna pizza sycylijska, tzw. sfincione. Odróżnia ją choćby kształt – jest prostokątna, nie zaś okrągła. Ser znajduje się pod sosem, a dodatków jest niewiele. Przepis nie jest trudny, więc warto spróbować przygotować ją w domu samodzielnie. Potrzebny jest ser, oliwa z oliwek i pomidory – wszystko jednak sycylijskie. Trudno dostać takie produkty, dlatego też czasami trzeba składniki zastąpić polskimi odpowiednikami – innym rodzajem sera.

Pizza amerykańska – po prostu fast food?

Złośliwi twierdzą, że ma ona niewiele wspólnego z pizzą. Przepis przywieźli do Stanów Zjednoczonych imigranci z południowych Włoch. Pizza podbiła Amerykę na początku XX wieku, ale znacznie różni się od swej tradycyjnej wersji. Charakteryzuje ją grube i puszyste ciasto, a także dużo więcej farszu – jak w zapiekance.

 

Informacja prasowa.Dodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login