Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 1299 razy

Zadbaj o swoje zdrowie ze zbilansowaną dietą

Jak powinien wyglądać jadłospis zbilansowanej diety? Z jakich składników powinna się składać? O czym pamiętać, komponując tego typu posiłki? Jeśli powyższe pytania kiedykolwiek zaprzątały Wasze myśli i spędzały sen z powiek, to znaleźliście się we właściwym miejscu. Właśnie w tym artykule postaramy się udzielić na nie satysfakcjonujących odpowiedzi.

Zbilansowana dieta – czyli właściwie jaka?

Zacznijmy od początku. Co mamy na myśli, pisząc o zbilansowanej diecie? By ludzki organizm był w pełni sił i mógł maksymalnie wykorzystywać dostarczaną mu energię, musi mieć odpowiednio zróżnicowane „paliwo napędowe”. W Polsce, gdy myślimy o diecie, to najczęściej przed oczami stają nam obrazy redukcji masy ciała i związane z tym liczne wyrzeczenia. A przecież, by czuć się zdrowo i wyglądać dobrze, nie trzeba od razu odmawiać sobie wszystkich przyjemności, a wystarczy uważać na to, co się je i mieszać ze sobą różnorodne produkty żywnościowe. Pieczywo, ziemniaki, warzywa i owoce, mięso i ryby, produkty mleczne i zbożowe, a także tłuszcze i cukry będą nam służyć najlepiej, gdy połączymy je we właściwych proporcjach.

Jadłospis zbilansowanej diety – jak go ułożyć?

Jadłospis zbilansowanej diety może z początku wydawać się rzeczą trudną do sporządzenia. Ponadto nie ma jednej idealnej recepty, która sprawdzi się u wszystkich – organizm każdego z nas jest na tyle różny, że każdy musi wprowadzić do swojej zbilansowanej diety odpowiednie poprawki na własną rękę (biorąc pod uwagę np. reakcje alergiczne, które wywołują konkretne produkty lub po prostu osobiste preferencje i przyzwyczajenia naszych kubków smakowych).

Małymi kroczkami do sukcesu

Warto zadbać o to, by nasz organizm nie doznał szoku – zmiany w jadłospisie wprowadzajmy więc stopniowo. Pamiętajmy jednocześnie, że produkty, które innym mogą służyć, dla nas mogą okazać się niekorzystne. Dlatego też stopniowo wprowadzajmy do diety nieznane wcześniej składniki i patrzmy, jaką reakcję wywołują. Jeśli czujemy się lepiej – możemy zacząć stosować je na stałe, jeśli natomiast nasz żołądek zaczyna wariować, a my czujemy się gorzej niż wcześniej, znaczy to, że powinniśmy spróbować czegoś innego lub poszukać zamiennika. Jeśli radykalnie zmienimy dietę, od razu wprowadzimy do niego wiele nowych elementów żywieniowych, to nie będziemy w stanie stwierdzić, który z nich nam pomaga, a który szkodzi. Dlatego tak ważne jest, by zmiany prowadzać powoli i stopniowo – tylko wtedy odczujemy pozytywne efekty zbilansowanej diety.

Artykuł partnera.Dodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login