Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 1485 razy

Jak uzupełniać dietę w trakcie ciąży?

Każda kobieta będąca w ciąży powinna zadbać o swój organizm oraz o swoje przyszłe dziecko. Najlepiej, aby robić to naturalne, z wykorzystaniem odpowiedniej diety. Niestety, nie zawsze razem z produktami spożywczymi jesteśmy w stanie dostarczyć sobie odpowiednią ilość witamin i minerałów. Właśnie dlatego zalecana jest regularna suplementacja z wykorzystaniem środków stworzonych dla przyszłych mam.

Najważniejszym celem stosowania suplementów diety jest dostarczanie organizmowi potrzebnych mu składników, których nie można zapewnić mu całkowicie w diecie. Kobieta będąca w ciąży, a także taka, która dopiero planuje zajście w ciąże, powinna wybierać odpowiednie suplementy dla kobiet w ciąży, które zawierają specjalnie skomponowany zestaw składników zapewniających jej przyszłemu dziecku oraz jej samej zdrowie.

Przede wszystkim w suplementach diety dla kobiet w ciąży można znaleźć kwas foliowy – jest to bardzo ważny składnik, który jest potrzebny do zmniejszenia ryzyka wystąpienia wad cewy nerwowej u dziecka, dlatego też powinien być on zażywany jak najwcześniej. Niedobory kwasu foliowego mogą doprowadzić do poważnych wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego u dziecka.

Ponadto suplementy dla kobiet w ciąży zawierają inne składniki, na przykład witaminę D3, wapń, żelazo, cynk, kwas DHA czy jod. Są one bardzo ważne dla organizmu kobiet, między innymi jod poprawia pracę tarczycy, kwas DHA zapobiega przedwczesnemu rozwiązaniu ciąży, a witamina D3 odpowiada za zdrowe kości. Również w zależności od wybranego preparatu można znaleźć w nim inne składniki – kwasy tłuszczowe, makroelementy i mikroelementy, witaminy.

Zatem jeżeli jesteś w ciąży lub dopiero planujesz zajście w ciążę, pamiętaj o tym, jak ważna jest suplementacja. Dzięki odpowiednim preparatom, które możesz kupić również w aptekach bez recepty, możesz zadbać o siebie i o swoje przyszłe dziecko. Regularne przyjmowanie suplementów zalecane jest przez każdego ginekologa, dlatego nie warto rezygnować z takiego wsparcia nawet wtedy, gdy ma się zbilansowaną dietę.

Informacja prasowa.Dodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login