Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 877 razy

Dlaczego trening w parze jest lepszy?

Trening w parze ma wiele zalet. Przede wszystkim może mieć duży wpływ na Twoje wyniki i progres. Jeśli więc do tej pory ćwiczyłaś solo, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się co zyskasz, kiedy na kolejny trening zaprosisz przyjaciółkę lub chłopaka. 

Więcej pomysłów na ćwiczenia

Niejednej osobie, która zaczęła zdrowy tryb życia i wykupiła karnet na siłownię lub basen, brakuje pomysłów na to, jak przeprowadzić trening. O ile na początku jakoś sobie radzimy, szybko zaczynamy odczuwać powiew nudy. Aby temu zapobiec wyszukujemy nowe pomysły na wykonywanie ćwiczeń i wymyślamy jak urozmaicić trening, by mieć chęć go w ogóle zacząć. Sytuacja będzie nieco prostsza, kiedy zdecydujesz się na ćwiczenia z drugą osobą, które nieobcy jest zdrowy i aktywny styl życia. Poza tym, że spędzisz czas w towarzystwie, będziesz mogła nauczyć się czegoś nowego od kogoś, kto kiedyś - tak jak Ty - zaczynał.

Niezastąpione wsparcie

Rano postanowiłaś, że wieczorem pójdziesz pobiegać, ale po pracy jesteś wyjątkowo zmęczona i wolisz poleżeć na kanapie? Jeśli zdarzają się takie sytuacje, wsparcie w partnerze do treningu może okazać się zbawienne i dzięki niemu możesz pokonać lenistwo i niechęć. Takie sytuacje dotykają każdego i warto mieć wtedy obok kogoś, kto przypomni Ci o Twoich ambitnych celach i wesprze, gdy Twoja motywacja osiągnie poziom zerowy. Działa to w dwie strony. Dziś przyjaciółka pomoże Tobie, ale nim się obejrzysz, to ona będzie potrzebowała Twojego dobrego słowa i kopa, który sprawi, że w mig wskoczy w strój sportowy i pojawi się w umówionym przez was miejscu. Wzajemne wsparcie to niewątpliwie jeden z największych plusów treningu w parze.

Lepsze wyniki

Naukowcy już dawno udowodnili, że w zespole jesteśmy w stanie dać z siebie więcej, niż w pojedynkę. W grupie czy z publicznością łatwiej nam pokonać nasze możliwości i wznieś je na wyższy poziom. Jeśli zdarzało Ci się już ćwiczyć z kimś, być może zauważyłaś, że mimo iż miałaś ochotę na przerwę, nie zrobiłaś jej ze względu na swojego partnera, który jeszcze się nie zmęczył. Dzięki temu poprawiłaś swoją wytrzymałość i wydolność. Minusem jest to, że zasada ta działa w dwie strony. Jeśli Twój towarzysz będzie miał luźne podejście do ćwiczeń i nie będzie miał celów, do których dąży, może zniechęcić Cię do ćwiczeń i nakłonić do zwolnienia tempa, przez co przestaniesz zauważać jakiekolwiek efekty swojej pracy. 

Jak znaleźć dobrego partnera do treningu?

Kluczową kwestią jest to, kogo zaprosisz na trening w parze. Przemyśl to i zapytaj osobę, która ma zbliżone cele i upodobania do ćwiczeń co Ty. Dzięki temu łatwiej będzie wzajemnie się wspierać i obie będziecie czuły, że rzeczywiście zbliżacie się do osiągnięcia wymarzonego celu i nie działacie na siebie destrukcyjnie, demotywując drugą do pokonywania swoich słabości. Jeśli masz taką osobę, nie czekaj zbyt długo. Weź telefon w dłoń, zadzwoń, załóż buty do biegania damskie, idź w umówione miejsce i rozpocznijcie pierwszy wspólny jogging. Dobrej zabawy!

Informacja prasowa.Dodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login