Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 2187 razy

5 powodów, dla których warto wybrać zdrową żywność ekologiczną

Konwencjonalne, przemysłowe rolnictwo produkuje tanią, ale mało wartościową żywność. To jeden z powodów, dla którego produkty rolnictwa ekologicznego cieszą się coraz większą popularnością. Widać to także w Polsce, gdzie coraz więcej osób woli zapłacić więcej, ale otrzymać do swoich rąk produkty najwyższej jakości. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto wybierać żywność ekologiczną!

1. Regulowany i monitorowany rynek produkcji rolnej

Certyfikaty rolnictwa ekologicznego, które umieszczane są na produktach spełniających określone wymogi, dają pewność, że żywność została wyprodukowana tak, aby stanowić jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Nie zawierają one dużej ilości syntetycznych pestycydów i herbicydów, nasion i pasz GMO, antybiotyków, hormonów wzrostu i innych składników szkodliwych dla człowieka, a zwłaszcza dla dzieci.

 

2. Dobrostan zwierząt to podstawa

W przypadku ekologicznie hodowli zwierząt bardzo ważne jest przestrzeganie restrykcyjnych zasad. Zwierzęta te mają mieć dostęp do odpowiednich pastwisk, mają żyć w czystych warunkach, a podawane im pasze są wolne od GMO, antybiotyków, hormonów wzrostu, co przekłada się nie tylko na szczęście samych zwierząt, ale również na zdrowe produkty.

 

3. Zdrowe produkty pełne wartościowych składników

Już wielokrotnie badania naukowe potwierdziły, że produkty ekologiczne zawierają więcej wartościowych składników odżywczych i mniej tych szkodzących człowiekowi. Przykładowo w mięsie ekologicznym jest mniej tłuszczu, natomiast więcej kwasów tłuszczowych Omega-3, w owocach i warzywach jest więcej minerałów i witamin i mniej pestycydów, a w jajkach dwa razy więcej witaminy E.

 

4. Rolnictwo ekologiczne to dobrej jakości gleba

Ilość wartościowej materii organicznej w glebie mocno eksploatowanej i nawożonej jest coraz mniejsza. To powoduje, że uprawiane w nich produkty mają mało witamin i minerałów, z kolei dużo azotu, azotanów, azotynów, pestycydów, kadmu i innych szkodliwych składników. Wyczerpana gleba przekłada się także na gorszy wzrost roślin, a to z kolei na większą ilość szkodliwych nawozów. Rolnictwo ekologiczne najczęściej bazuje na płodozmianie i stosowaniu kompostów, co sprzyja naturalnemu kształtowaniu się obiegu pierwiastków w glebie, co z kolei daje zdrowe rośliny.

 

5. Ceny żywności ekologicznej to rzeczywiste koszty produkcji

Często można spotkać się z zarzutem, że zdrowa żywność ekologiczne jest droga. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to konsekwencja prowadzonych działań i czasu, ponieważ wytworzenie produktów ekologicznych jest bardziej czasochłonne i kosztowniejsze. Chociaż żywność konwencjonalna jest tańsza, to jednak całej naszej planecie przychodzi płacić za nią – w postaci wyczerpania zasobów przyrody oraz naszego gorszego zdrowia.

 

Jeżeli interesuje cię zdrowa żywność i żywność ekologiczna, możesz zakupić ją obecnie w wielu sklepach, także tych internetowych, które dostarczają zakupy bezpośrednio do domu klienta. Jednym z takich sklepów jest Naturo.pl, w którego asortymencie znajdują się tysiące różnorodnych artykułów polskich i zagranicznych producentów.Dodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login