Zobacz również nasz komercyjny portal:

https://domabc.pl/kuchnia,ac222

 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 984 razy

Jak zorganizować pierwsze urodziny dziecka w domu?

Obecna sytuacja nie sprzyja lub wręcz uniemożliwia organizowanie wielkich bali i uroczystości na zewnątrz. W przypadku pierwszych urodzin Twojego dziecka wcale nie musi to oznaczać utrudnienia, a wręcz przeciwnie! Zobacz, jak przygotować roczek dziecka, nie zwariować, a przy okazji pięknie uczcić to ważne święto.

Zweryfikuj listę gości

Sytuacja w której żyjemy od początku marca, nie sprzyja organizowaniu większych spotkań towarzyskich. Jak to jest w przypadku organizowania pierwszych urodzin naszej pociechy i czy wiele przez to tracimy? Gdy zastanowić się nad tym głębiej, to z pewnością dojdziemy do wniosku, że pierwsze urodziny dziecka to jeszcze nie jest odpowiedni czas do tego, aby wydawać uroczyste i wystawne przyjęcia. Roczne dziecko bywa jeszcze nieśmiałe i niekoniecznie musi się dobrze czuć w towarzystwie dużej grupy nieznanych mu osób. Biorąc to za punkt wyjścia, możesz śmiało zredukować liczbę gości do absolutnego minimum. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, pod uwagę weź tylko tych członków rodziny, z którymi stale przebywasz w kontakcie, a odpuść sobie zapraszanie przyjaciół i dalszej rodziny. Na takiej zminimalizowanej liście gości z pewnością zyska Twój roczniak, który przecież jeszcze nie do końca rozumie, o co chodzi w hucznej imprezie urodzinowej.

Wybierz odpowiednią porę dnia

Na celebrację tego szczególnego dnia, wybierz porę, w której Twoje dziecko będzie wyspane, najedzone, a w związku z tym - w dobrym humorze. Jeśli roczek dziecka urządzasz w weekend możesz wybrać porę po śniadaniu lub po południowej drzemce. Raczej unikaj organizowania roczku dziecka w porze wieczornej, gdy będzie ono śpiące i marudne - wtedy ani ono, ani goście nie nacieszą się tą radosną chwilą.

Dekoracje na pierwsze urodziny dziecka

Nawet jeśli na urodziny roczniaka nie zapraszasz dużej liczby gości, to udekorowanie salonu na tę wyjątkową okazję jest bardziej niż wskazane. W końcu to będą Wasze pierwsze wspólne urodziny! Ozdoby możesz wykonać ręcznie lub zakupić w sklepie z gadżetami. Postaw na jeden motyw przewodni, np. jeden kolor - różowy, zielony, żółty, niebieski - w zależności od tego, jaki uznasz za stosowny. Dobrze sprawdzają się pompony wykonane z bibuły, ozdobne rozetki na okna czy piękne bukiety kwiatów. Specjalnie na roczek dziecka możesz zamówić piękny bukiet kwiatów, który będzie cieszył... głównie dorosłych, ale z pewnością podkreśli wyjątkowy charakter imprezy.

Jakie atrakcje zapewnić na świętowanie pierwszych urodzin?

Roczny maluch nie potrzebuje zbyt wielu, typowych dla głośnych imprez urodzinowych, atrakcji. Ważne jest to, aby przygotować coś, co zajmie naszego malucha i coś, co będzie miłą atrakcją dla niewielkiego grona najbliższych. Na pierwszych urodzinach nie może zabraknąć tortu i świeczki do zdmuchnięcia. Tort możesz upiec sama lub zamówić w lokalnej cukierni. Dmuchanie świeczki warto poćwiczyć z maluchem już kilka dni wcześniej - wtedy sukces na urodzinach będzie murowany. Na pierwszych urodzinach dziecka nie może zabraknąć pamiątkowego zdjęcia. Jako tło do takiego zdjęcia możesz wykorzystać balony i girlandy, którymi będzie przyozdobiony pokój na czas urodzin. Żeby nadać wyjątkowego charakteru temu zdjęciu, możesz zaoferować gościom śmieszne okulary lub czapeczki do przebrania.

Manu z okazji pierwszych urodzin dziecka

Tort ze świeczką jest elementem obowiązkowym, ale poza nim, nie rekomendujemy przygotowywania wystawnego obiadu. Na pierwsze urodziny naszego dziecka sprawdzi się np. szwedzki stół ze zdrowymi przekąskami. Jeśli jednak chcesz urządzić wystawny obiad, możesz wspomóc się zamawianiem jedzenia w sprawdzonej restauracji.

Informacja prasowa.

 



Dodaj swój komentarz

różne

Wszelkie prawa zastrzeżone © WORTALE.NET | mapa witryny | login